Czy kupowanie biletów lotniczych przez internet jest bezpieczne i korzystne ?

 

blue fly air ticket holded by hand over white background

Prawdopodobnie wielu z was zadawało sobie to pytanie. W tym poście postaram się odpowiedzieć na te pytania a także rozwiać wasze wątpliwości co do zakupu biletów online.

 Czy w ogóle opłaca się kupować przez internet ?

KP8

Odpowiedz brzmi Jasne, że tak!

W dzisiejszych czasach praktycznie nie wyobrażam sobie kupowania biletów lotniczych innym kanałem niż internet. Dlaczego? Odwiedź jest prosta bilety w internecie są znacznie tańsze niż w biurze podróży, ponieważ kupując bilety u agenta najprościej w świecie musimy mu zapłacić za jego pracę. Może nasz to całkiem sporo kosztować mniej więcej od kilkudziesięciu do nawet  kilkuset złoty za każdy wystawiony bilet. Czyli, na przykład jeśli agenta zajadzie nam połączenie Warszawa – Paryż, w dwie strony dla 2 osób za 800 zł będziemy musieli dopłacić do tego dwa razy prowizje, która np. w biurze podróży LOTu wynosi 120zł za pasażera, więc ostatecznie za bilety zapłacimy 1040zł za miast 800zł. Zamiast wydawać 240 zł na obsługę agenta, możemy te pieniądze przeznaczyć na miłą kolacje w Paryżu dla dwojga 🙂

Po drugie, w internecie wybór połączeń jest znacznie bogatszy. A także mamy większy wpływ na to co widzimy niż w biurze podróży, ponieważ bardzo często jest tak, że agencji filtrują ofertę po to żeby dostawać ją do swojego modelu biznesowego a także do linii lotniczych z którymi maja podpisaną umowę o świadczenie usług, więc tak naprawdę w biurze nigdy nie poznam 100% możliwych połączeń a agenci przekazują nam tylko te oferty, które chcą przekazać.

Podsumowują kupowanie biletów online jest bardziej przejrzyste i tańsze.

Czy kupowanie przez internet jest bezpieczne ? 

Internet Security concept

Często słyszę od moich znajomych, że boją się kupować bilety online. Ja mam zawsze dla nich prostą odwiedź: a nie boicie się kupować na mieście? Prawda jest taka, że nie da się przewidzieć czy ktoś cie oszuka, nie ma znaczenia czy to w internecie czy w realu. Żeby ustrzec się nerwów i stresów związanymi z oszustwami online wystarczy zachować zdrowy rozsądek i stosować się do dwóch prostych zasad:

  • Nigdy nie kupuj biletów na nieznanych stronach!

Co to oznacza? Po prostu to, że jeśli strona nie posiada grona klientów, jest nie rozpoznawalna po sprawdzeniu jej w wyszukiwarce Google lub cena biletu na tej stronie jest tak bardzo atrakcyjna, że aż nie dorzeczna to lepiej nie ryzykować i poszukać gdzieś indziej.

  • Kupując bilety korzystaj ze swojego internetu lub z dobrze znanego źródła.

Co mam na myśli? To, że lepiej nie dokonywać transakcji online będąc podłączonym np. do wifi kawiarni a tym bardziej do jakiejś kompletnie nie znanej sieci, ponieważ w tych miejscach bardzo często czyhają na nasz hakerzy, którzy po prostu mogą się podpiąć do naszego komputera i wykraść dane, które właśnie wprowadzamy.

Podsumowując kupowanie biletów online jest w prawie wszystkich przypadkach jest bezpieczne jeśli stosujemy zdrowy rozsądek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s